Uudised / blogi
04.09.2015

Twitteris saab nüüd reklaamida!?

Alates 3. septembrist saavad Twitteris reklaamida ka Eesti ettevõtted, kirjutab FCR Media Eesti internetiturunduse spetsialist Jüri Hass oma blogis.

Ametlik teenuse nimi on Twitter Ads ja sellega saab tuua esile oma säutse, kasvatada äppide allalaadimisi, liiklust veebilehele või kasvatada oma konto jälgijaid rohkem kui 200 riigis, Eestis kaasa arvatud.

 


Vaata lähemalt: https://ads.twitter.com/getstarted

 

2015. aasta teises kvartalis oli Twitteri kasutajate arv maailmas üle 304 miljoni aktiivse kasutaja kuus, mis pole küll võrreldav Facebook'iga, kuid katab siiski teatud elustiiliga sihtgrupid. Suur osa kasutajaid on sotsiaalselt aktiivsed noored ja keskealised inimesed, kes jälgivad tuntud staare ja muid ühiskonnas populaarseid inimesi. Samas suur osa ettevõtetest omab Twitteri kontot ja kasutavad seda kui ühte turunduskanalit (mujal maailmas), mistõttu tegemist on kanaliga, mis sobib nii B2B, B2C kui ka C2C sihtimiseks. 

 

Kas Twitter Ads sobib ka Eesti ettevõtetele?

Sobib, kuid ainult osaliselt. Asi selles, et kahjuks Twitter Ads ei toeta eesti keelt, mis tähendab:

 

    1.    Reklaamija kasutajakonto säutsud peaksid olema suuremalt jaolt toetatud keeltes (hetkel 15), et olla kõlblik reklaamimiseks

    2.    Reklaamitekstid saavad olla vaid toetatud keeles.

 

Toetatud keeli saad vaadata siin (voldik tiitliga "Supported Languages"). Seetõttu kohalikele väike-ettevõttele ei paku Twitter Ads suurt väärtust kui turunduskanal, mida ei saa öelda rahvusvahelise haardega ettevõtte kohta(enamasti Euroopa ja USA turule pürgijatele). 

 

Keele toe puudumine on ka meie turu seisukohalt suurim Twitteri viga, kuid tundub, et nad on sellest aru saanud, sest pakuvad kasutajatele võimalust aidata Twitterit tõlkida. 

 

Praegu jääb vaid oodata, kuni keegi võtab ette ja tõlgib selle eesti keelde.

Ole kursis värskete digiuudistega:

Eesti esimene digiturunduse
e-raamat algusest lõpuni
Omanda ülivajalikud teadmised kasumlikumate turundusotsuste tegemiseks

Soovin e-raamatut

Kui terve on sinu koduleht? Testi tasuta! Open