Uudised / blogi
13.05.2016

Google suuremahuline uuendus mobiilisõbraliku veebilehe hüvanguks

Jüri Hass, internetiturunduse spetsialist.

Google hoiatas meid juba mõned kuud tagasi, et mais on oodata uuendust, mis annab veel tugevama signaali, et Sinu veebileht peab olema mobiilisõbralik. Nüüd on suuremahuline uuendus väljas, mida see tähendab?
Jüri Hass, internetiturunduse spetsialist räägib, miks on oluline, et koduleht oleks nutiseadmesõbralik.
Algoritmi uuendus peaks hakkama otsingutulemustes näitama eespool veebilehti, mis on mobiilisõbralikud. Uuendus hakkab mõjutama ainult otsingutulemusi mobiilsetes seadmetes, arvutiga tehtud otsinguid muudatus ei mõjuta. 
Antud uuendus mõjutab ka AdWordsi kampaaniate kvaliteediskoore, seeläbi lähevad klikihinnad kallimaks neile, kelle koduleht pole mobiilisõbralik. 
Jüri Hass - Google kontohaldur
 
  • Kui Sinu veebileht on juba mobiilisõbralik, siis antud uuendus Sind ei mõjuta. 
  • Kui Sinu veebileht ei ole veel mobiilisõbralik, on mõistlik mõelda uue, mobiilisõbraliku veebilehe, peale. On vägagi tõenäoline, et antud muudatus Google poolt ei jää viimaseks, ses osas, mis puudutab mobiilisõbralike veebilehtede eelistamist.

Jätkuvalt on aga olulisim see, kas Sinu kodulehe sisu vastab kasutaja poolt otsitud märksõnale. Seega, kui Sinu veebileht on väga hea sisuga, kuid pole mobiilisõbralik, on tõenäoline, et oled ka mobiilses otsingus ikkagi leitav.

Originaalartikli leiad SIIT

Ole kursis värskete digiuudistega:

Eesti esimene digiturunduse
e-raamat algusest lõpuni
Omanda ülivajalikud teadmised kasumlikumate turundusotsuste tegemiseks

Soovin e-raamatut

Kui terve on sinu koduleht? Testi tasuta! Open