Uudised / blogi
17.02.2015

43. TARTU MARATONI LÜHIRAJAL OLI 1182 LÕPETAJAT

Kummutame kõigepealt kuluaarides liikvele läinud sahinad, justkui olnuks 43. Tartu Maratoni lühiraja läbinute arv 1182 turundustrikk. Infotelefoniga 1182 seotud inimesed ei ole maratoni lõpptulemusega manipuleerinud.

Tänavusel Tartu Maratonil oli esmakordselt ametlikult võimalik läbi 1182 jälgida võistleja kulgu maratonirajal. Selleks tuli saata SMS numbrile 1182. Meie saatsime vastu sõnumeid vahefiniši aegade ja lõpptulemusega. Lisaks saatsime sõnumi lõpptulemusega ka kõigile maratonil osalenutele.
Testisime rakendust ka Tartu Rattamaratonil ja Tartu Jooksumaratonil. Tartu Maratonilt saadud esimese reaalse kogemuse põhjal saame öelda, et rakendus toimis suurepäraselt. 1182 on Tartu Maratoni ürituste pikaajaline toetaja ja infopartner.
Kuna meile meeldib numbritega mängida, panime välja eriauhinna võistlejale, kelle rinnanumbriks oli 1182. Polari pulsikella ja 1182 karvamütsi võitis Järvamaa mees Teet Kallakmaa, kes läbis 43. Tartu Maratoni 63 km distantsi ajaga 4:17:54 ja sai selle tulemusega 1340. koha.
1182 vahefiniši Matul võitis Algo Kärp, keda premeeriti selle eest 300 euroga. 43. Tartu Maratoni kaks esimest kohta läksid Norrasse. Eldar Rönning oli esimene ja Audun Laugaland teine. Eestlased võisid rõõmustada selle üle, et üle üheksa aasta pääses Tartu Maratonil eestlane taas poodiumile, kui kolmanda koha sai Martti Himma.
Naistest oli ülekaalukas võitja Tatjana Mannima, teine oli itaallanna Antonella Confortola ja kolmas oma elu esimest maratoni sõitnud Triin Ojaste. Kokku osales 43. Tartu Maratoni põhipäeval 5648 suusatajat. Pikema 63km distantsi lõpetas 4466 ja lühema 31km distantsi 1182 suusatajat.