Kodulehe optimeerimine - SEO

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele ehk SEO

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele on tõhusaim viis ettevõtte nähtavuse ja usalduse suurendamiseks otsingumootorites (i.k. search engine optimization ehk SEO). Kui ettevõtte kodulehte ei leita, siis see ka ei müü. Inimesed otsivad Sinu tooteid ja teenuseid.
 

Kodulehe optimeerimine, seo optimeerimine
Telli SEO teenus!

Ostsime FCR Medialt SEO teenuse miinimumpaketi. Teenuse otsest mõju hakkasime tundma umbes pool aastat hiljem – võrreldes algse seisuga, mil me kodulehe kui müügikanaliga ei arvestanud, tõusis koduleht otsingumootorite otsitulemustes esilehele. Märgatavalt on kasvanud nii kodulehe külastatavus kui lehelt tehtud päringute hulk. Tänasel päeval saan öelda, et koduleht on juba muutunud arvestatavaks müügikanaliks.

August Käära, Eesti Inkasso OÜ

Sinu ettevõtte koduleht on tõhus müügikanal, kui see on otsingumootoris leitav esilehel!

Üle 90% inimestest otsingutulemuste esilehelt edasi ei liigu. (Allikas Chitika)

 

Miks peaks SEO-le ehk kodulehe optimeerimisele tähelepanu pöörama?

 

42% Eesti tarbijatest kasutab ostuotsuse tegemiseks otsingumootorit (Allikas: Google Consumer Barometer 2015-2016 - Eesti)

 

Miks? Inimesed otsivad tooteid ja teenuseid just otsingumootorite abil. Maailma juhtivad internetiturunduse spetsialistid ütlevad: “Kui kodulehte ei ole otsingutulemuste esilehel, pole seda olemas”. Selle taga on fakt, et erinevate andmete järgi ligi 91-98% kasutajatest kaugemale otsingutulemuste esilehest kaugemale ei jõua, sest leiavad otsitava esilehel. Otsingumootori esilehele jõudmine on keeruline, sest konkurents on tihe ja konkurendid investeerivad selle nimel pidevalt. Kodulehe optimeerimisega vaja tegeleda võimalikult varakult ja kindlasti järjepidevalt, sest selle mõju avaldub viivitusega. Isegi, kui hetkel eelarve pidevat SEO-d ei võimalda, saame korda teha elementaarsed SEO-d mõjutavad elemendid. Tihti sellest piisab, et oluliselt kasvatada sihitud orgaanilist liiklust kodulehele ja seeläbi ka müüki aga kui Sinu eesmärk on jõuda esilehele võimalikult kõrgele, siis vajad pikajalist partnerit, kes tegeleb sinu kodulehe optimeerimisega järjepidevalt.

 

Meie eksperdid on väga väärtusliku kogemusega spetsialistid, kes hoiavad ennast alati kursis heade SEO tavadega ja uuendustega. Samuti ei ole nad kadedad oma teadmisi jagama. Kodulehe SEO teenus on koht, kus see kõige paremini välja tuleb.

 

Telli SEO teenus!

Kui soovid olla edukas, peab Sinu ettevõtte koduleht olema otsingutulemuste esilehel!

Kodulehe optimeerimine - otsingumootorite osakaal

Google otsingumootor on vaieldamatult üle 90% (allikas: StatCounter ) turuosaga nr 1 otsingumootor Eestis. Inimesed kasutavad seda toodete, teenuste, meelelahutuse või muu informatsiooni tarbimisotsuste langetamiseks. Kuna Google paigutab otsingutulemuste esilehele vaid kõige paremaid päringuga seotud kodulehti, siis tarbijad, teades seda, usaldavad ka neid ettevõtteid rohkem, mis paiknevad esilehel.

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele - kolm põhjust, miks seda teha:

1. SEO mõjul suureneb ettevõtte nähtavus ja kasvab brändi tuntus

Loogika on siin lihtne — mida rohkem inimesi näeb Sinu kodulehte otsingumootori päringutulemuste esilehel, seda rohkem inimesi külastab seda ning tutvub Sinu toodete, teenuste ja brändiga.

2. Õigesti teostatud kodulehe optimeerimine toob kodulehele inimesi, kes on juba valmis Sinu tooteid või teenuseid tarbima

Tihti arvatakse, et piisab kui ettevõttevõtte nime guugeldades tullakse esimesel positsioonil välja. Paraku on ettevõtte nimega kodulehele tulevate inimeste arv seotud brändi tuntusega. See, mida SEO-ga saavutada saab, on nn orgaanilise liikluse kasv ehk võimalus muuta oma koduleht otsingumootoris leitavaks päringutulemuste esimesel lehel siis, kui sooritatakse Sinu pakutavate teenuse või tootega seotud päringuid.

Näiteks, kui Sa pead väikest kohvikut Kadriorus, on esmane otsingus välja tulla kohviku nimega (brändiga). Kuna paljud potentsiaalsed kliendid Sinu kohvikut veel ei tea, siis peaksid seadma endale eesmärgiks tulla otsijatele välja selliste päringutega nagu: “kohvik Kadriorus”; “kohvikud Kadriorus”, “Kadrioru Kohvikud” jne. Laiem eesmärk võiks olla suurendada sihitud kodulehe külastuste arvu täiendades märksõnade nimekirja ning olla Google’is leitav ka selliste märksõnadega nagu “parimad kohvikud Tallinnas”, “hubased kohvikud” jt.

Sellisel kujul on SEO abil võimalik jõuda ajas järjest suurema publiku ette, kasvatades ja hoides nii oma äri. Kodulehe optimeerimine on pidev protsess, sest reeglid ja moodused, kuidas inimesed internetti tarbivad ja ka konkurents parematele positsioonidele otsingutulemustes muutuvad pidevalt. Professionaalne SEO spetsialist on muutustega pidevalt kursis ja liigub nendega kaasa, rakendades eesmärkide saavutamiseks vajalikke vahendeid ka Sinu kodulehe puhul.

3. Kodulehe optimeerimine aitab suurendada müüki

Kõige aluseks on efektiivne koduleht. Tänapäeval pole SEO mitte ainult mäng märksõnadega, kodulehe optimeerimine on kompleksne tegevus, mis koosneb mitmest erinevast elemendist. Näiteks kodulehe kasutajasõbralikkus, kasulikkus ja vastavus kasutaja soovidele. Kõik need elemendid mõjutavad Sinu kodulehe kaudu tulevat müüki – seda teab Google ja seda teame ka meie.

Oleme kogenud partner rohkem kui 100 ettevõttele

Kodulehe optimeerimine teeb sind nähtavaks

 

 

Kui need 3 eesmärki ühtivad sinu omaga, siis on SEO õige lahendus ka Sinu jaoks. Võta ühendust meie müügiesindajaga, kes vastab küsimustele ja aitab otsustada.

Mõõdetav kodulehe optimeerimise tulemus ja statistika

Internetiturunduse üks olulisemaid eeliseid on see, et kõike saab mõõta. Kodulehe optimeerimine pole siinkohal erand. Teenuse tulemusi saab jälgida Google Anlytics’i statistika abil. Lisaks saadame Sulle kord kvartalis teostatud tööde ja saavutatud tulemuste kohta raporti.

SEO tähendab kodulehe optimeerimist mobiilsele otsingule

Kas teadsid, et alates 21. aprillist 2015 on mobiilsete seadmete ja tavaarvutite puhul Google’i otsingumootoris erinevad otsingutulemuste järjestamistingimused? (Google ametlik avaldus siin).

Enamgi veel! Lähitulevikus võetakse arvesse vaid mobiilse otsingu positsioonid. Seetõttu on kodulehe optimeerimine muutunud keerulisemaks. Kui tahad olla leitav üha kasvava tähtsusega mobiilses internetis, siis võid meiega julgelt arvestada. Teeme asjad korda nii mobiilses, kui ka tavaotsingus!

Küsi kodulehe optimeerimise pakkumist! Täida allpool olev päringuvorm.


(NB! SEO teenuse tellimiseks peab kodulehel olema mobiilisõbralik kujundus. Testi, kas sinu koduleht on mobiilisõbralik: https://search.google.com/test/mobile-friendly )

 

Küsi pakkumist

Eesti esimene digiturunduse
e-raamat algusest lõpuni
Omanda ülivajalikud teadmised kasumlikumate turundusotsuste tegemiseks

Soovin e-raamatut

Kui terve on sinu koduleht? Testi tasuta! Open